Profiokno nr 1
Plik w postaci (PDF)
(3.26 MB)
Przeglądanie gazety
za pośrednictwem przeglądarki internetowej

(wymagana wtyczka PDF
dla Twojej przeglądarki)

 

News
1. Aluplast Budowlaną Marką Roku 2008.
2. Marka robi róznicę.
3. Nowocześni i wszechstronni.
4. Cena na pierwszym miejscu.
5. Być jak Herkules.
6. Jesteśmy liderami innowacyjności.

Wstęp
Mimo iż wakacyjne lenistwo ogarnęło już z pewnością wiele osób, my postanowiliśmy ostro wziąć się do pracy i wcielić w życie projekt, który kiełkował w nas już od dawna. Nieśmiało, ale też z silnym przekonaniem, że w kolejnych numerach dostarczymy jeszcze więcej ciekawych i praktycznych informacji oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer naszego magazynu.

Pesymistyczne prognozy
Bez wyraźnych bodźców zachęcających Polaków do inwestowania w remonty i w nowe budynki będzie tylko gorzej. Wobec stagnacji w budownictwie najtrudniejszy czas dla branży okiennej przyjdzie w I półroczu roku 2010.

Na kłopoty Kowalski
Możemy przypuszczać, że produkcja budowlano-montażowa wzrośnie w roku 2009 o 5 - 8%. Chociaż deweloperzy wyraźnie zwolnią tempo inwestycji, nadzieją dla rynku będzie rynek budownictwa indywidualnego.

Energooszczędna (r)ewolucja
Idea zwiększania oszczędności energii i ograniczania jej strat nie jest w budownictwie czymś nowym. Branża okienna nie mogła pozostać obojętna na zmiany prawa i nowe kierunki rozwoju technologii – choćby dlatego, że w wielu budynkach okna stanowią ponad 20% powierzchni ścian. Ograniczenie strat przenikającego przez nie ciepła wywiera znaczący wpływ na ogólną charakterystykę energetyczną całego obiektu.

Nowy kierunek w rozwoju techniki okiennej
Inteligentne rozwiązania systemowe stają się rzeczywistością. Lekkie, pozbawione wzmocnień stalowych wewnątrz profili, elementy konstrukcyjne ograniczające przy tym znacząco straty energii w budynkach, to nowe korzyści, które producentom okien oferuje aluplast.

Czy warto produkować kolorowe okna - TEKST PROMOCYJNY
Coraz większa liczba kupujących okna PCV decyduje się na wyposażenie pomieszczeń w okna okleinowane. Poza doskonałą funkcjonalnością i zaletami użytkowymi, z jakich znane są okna tworzywowe, klient uzyskuje walory estetyczne. Może bowiem kupić okna praktycznie w każdym kolorze.

Pasywne, aktywne
Okna w domach pasywnych z jednej strony aktywnie wpływają na ograniczenie strat ciepła, z drugiej pasywnie pozyskują energię potrzebną do ogrzania pomieszczeń.

Okna w budynku prawie pasywnym
W budynkach pasywnych dążymy do tego, aby udział mostków cieplnych w stratach energii był jak najmniejszy. Idealnym rozwiązaniem byłoby oczywiście całkowite wyeliminowanie strat ciepła. Podobnie rzecz ma się w budowanym przeze mnie domu, który mógłbym nazwać prawie pasywnym.

Gdzie dwóch pomyśli, a trzeci pomoże
Innowacyjność i twórcze myślenie jednej firmy w połączeniu z inteligencją techniczną oraz otwartością drugiej, a także odwagą trzeciej wyznaczają nowy standard w montażu okien z PVC. I wcale nie potrzeba do tego wielkich pieniędzy ani morza czasu.

Okna w wielkim wymiarze, czyli architektura dla wymagających
Drzwi HST, dobrze znane w Europie, w Polsce nadal traktowane są jako nowość. Są synonimem nowoczesnej technologii, estetyki i jakości.

Kiedy montować nawiewniki
Każde okno wyprodukowane po 1 stycznia 2009 roku musi mieć współczynnik infiltracji nie większy niż 0,3 m3/(m * h * daPa2/3). Nowe wytyczne zawarte w rozporządzeniu Ministerstwa Infrastruktury określają również precyzyjnie parametry nawiewników.

Nie igraj z pamięcią
Każdego dnia zawieramy przynajmniej kilka różnych umów, często się nad tym nawet nie zastanawiając. Kupując rano gazetę, jadąc tramwajem, podnosząc rękę w pubie i zamawiając w ten sposób piwo, zawieramy umowę. Kupując samochód lub mieszkanie też zawieramy umowę. Każda z nich rodzi konkretne prawa i nakłada obowiązki, a jednak przy ich zawieraniu zachowujemy się w całkiem odmienny sposób. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak się dzieje?

Profesjonalna sprzedaż
Jak odnosić sukcesy w handlu stolarką? Dziś nie wystarczy już tylko fachowa wiedza, trzeba mieć szerokie horyzonty, a właściciele firm muszą inwestować w ludzi.

Okno dobrze przemyślane, czyli słów kilka o projektowaniu
Architekci, tworząc swoje wizje, poszukują często kompromisu pomiędzy konkretnymi potrzebami klientów, dostępnymi technologiami i kosztami ich użycia. Czasami jednak to właśnie „wizja” bierze górę nad pozostałymi kwestiami, w tym również ograniczeniami technologicznymi związanymi z produkcją okien.

Okno a jego izolacyjność termiczna
Projektując okno, należy pamiętać, że jego konstrukcja wpływa nie tylko na walory estetyczne budynku i ilość światła, jaka dostaje się do wnętrza domu. W istotny sposób decyduje również o współczynniku przenikania ciepła.

Szyba w wielu odsłonach
Nowoczesnym przeszkleniom stawia się coraz to wyższe wymagania. Jakie efekty można uzyskać dzięki zastosowaniu szyb o różnych właściwościach?

Certyfikowany dom pasywny
Pierwszy taki budynek w Polsce, zrealizowany w Smolcu koło Wrocławia przez biuro projektowe Lipińscy Domy, odwiedziły już tysiące osób zainteresowanych problematyką energooszczędności. Idea mieszkania bez ogrzewania sprawdza się w praktyce również w naszym kraju.

najnowszy numer   |   prenumerata   |   archiwum   |   reklama  |    kontakt z redakcją   |  partnerzy   |   polityka prywatności